Fury i dalje na putu uspjeha

Teškaš s 19. pobjedom – Britanac se preporučuje ponovno za veće zadatke

Autor: Sonja Thust

Tyson Fury ide dalje velikim koracima prema borbi za svjetski naslov. U subotu navečer je 24-godišnjak teškaš je pobijedio u Areni u Clevedon, Engleska, tehničkim nokautom u petoj rundi protiv Vinny Maddalone (SAD). Tako Britanac ostaje i u 19. profi borbi neporažen.

U borbi za WBO Intercontinental prvenstvo Fury je radio promišljeno sa svojim jabs. On je djelovao brzo i pogodio je sa desnom rukom. Od treće runde on je povećao pritisak. Njegova 38 godina star protivnik kasirao je U četvrtoj rundi ozljedu ispod lijevog oka. Nakon jakih udaraca od Fury prekinuo je sudac Ian John-Lewis nejednaku borbu u petoj rundi nakon jedne minute i 35 sekundi.

Na istoj boks priredbi osvojio je Lee Haskins Europsko prvenstvo u bantam kategoriji. 28-godišnji borac iz Bristola osvojio je prethodno upražnjeni (vacant) naslov jednoglasnom odlukom na bodove (118:110, 118:111 i 117:111) protiv Stuart Hall (Engleska). Također i Chris Eubank Jr. (22) bio je uspješan u srednjoj kategoriji. Sin bivšeg britanskog svjetskog prvaka je došao nakon šest rundi do jedne pobijede na bodove protiv Terry Carruthers.